Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Sompolnie

Rok 2022 to rok pełen fantastycznych wyzwań i wydarzeń, spotkań, warsztatów, wystaw, koncertów oraz szkoleń. Pełen cudownych książek i wspaniałych aktywnych czytelników oraz użytkowników .

Utworzono dnia 02.01.2023
Rok 2022 to rok pełen fantastycznych wyzwań i wydarzeń, spotkań, warsztatów, wystaw, koncertów oraz szkoleń. Pełen cudownych książek i wspaniałych aktywnych czytelników oraz użytkowników . Jesteśmy dumni, że wybieracie BIBLIOTEKĘ i wspólnie z nami spędzacie czas realizując szereg podejmowanych wyzwań.
Dziękujemy wszystkim za ten miniony rok, za każdą wspólną chwilę i rozmowę. Dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie i za to że udowadniamy, że „Razem jest nam dobrze!”
(W galerii mała przypominajka z realizacji naszych wspólnych działań, a działo się duuuużo i będzie dziać dla dobra wszystkich!)
W celu rozszerzenia oferty kulturalnej pozyskaliśmy środki na realizację projektów, m.in. z Narodowego Centrum Kultury realizując wygrany projekt „Razem jest nam dobrze!” angażując wszystkie grupy społeczne z uwzględnieniem osób ze szczególnymi potrzebami; z Fundacji Orlen na realizację projektu pt. „JA dla CIEBIE, TY dla MNIE”, którego celem było rozbudowanie zainteresowań najmłodszych dzieci, ukazanie współpracy lokalnego społeczeństwa oraz budowanie więzi rówieśniczej.
Ogromne wsparcie finansowe w celu realizacji zadań kulturalnych otrzymaliśmy od Pana Janusza Stankiewicza Prezesa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Sompolnie.
W ramach projektu Cyfryzacja GOK-ów - podniesienie kompetencji cyfrowych pracowników gminnych, samorządowych ośrodków kultury z obszaru NUTS3 - koniński” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 nasza biblioteka otrzymała 3 laptopy oraz 7 tabletów o wartości 14 255,78 zł. Pracownicy przeszkolili dzieci oraz młodzież podnosząc ich kompetencje cyfrowe.
Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Zabytek Zadbany 2022 - w kategorii Adaptacja obiektów zabytkowych jako jedna z 4 nominowanych (w kategorii zgłoszono 32 zabytki z całej Polski) . Nasza Biblioteka trafiła na listę WAKACJEZZABYTKAMI-Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Uzyskaliśmy dofinansowania z Biblioteki Narodowej do zakupu nowości wydawniczych oraz pozyskaliśmy książki w języku ukraińskim. Kolejny rok kontynuujemy udział w projekcie Mała Książka - Wielki Człowiek i pozyskaliśmy wyprawki Małego Czytelnika (160 kompletów) oraz wiele innych drobnych upominków dla małych i dużych czytelników oraz użytkowników Biblioteki.
Jako najważniejsze wydarzenia edukacyjno-kulturalne należy wspomnieć:
-Wystawa prac rękodzieła mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie;
-Festyn rodzinny „Skrzydła Niepodległej” - wspólnie z Fundacją Głos Koniński;
-Realizacja projektu „Jesteśmy równi”- z udziałem Przemka Kossakowskiego i Zespołu Raróg- ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnościami pokazując, że wszyscy jesteśmy równi;
-Wystawa 110 lat wąskotorowej kolei przemysłowej na ziemi konińskiej – współpraca z Mariuszem Harmaszem
-Projekt „Twórczość senioralna” – aktywizujący seniorów do udziału w życiu kulturalnym;
-Utworzenie mobilnej gry miejskiej „Czy dobrze mnie znasz?”, którą biblioteka wspólnie z partnerami zaprojektowała i uruchomiła. Gra dotyczy osób współtworzących lokalną społeczność i historię, m.in. lokalnych twórców i poetów oraz osób trwale wpisanych w historię gminy, szczególnie upamiętniając postać Janiny Bednarskiej - lokalnej działaczki kultury;
-Koncert, p.n. ,, Otwórz serce,, dedykowany dla naszych Ukrainy;
-Ferie zimowe;
-Włączenie się do ogólnopolskich akcji: NOC BIBLIOTEK (spotkanie z podróżnikiem i autorem książek Krzysztofem Nowakowskim), NARODOWE CZYTANIE, CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM;
-Szkolenia, konferencje oraz wyjazd do biblioteki biorącej udział w programie BLISKO.
Jeszcze raz dziękujemy za wspólny rok i że byliście z nami !
Dyrektor i Pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej
 

Rok 2022 to rok pełen fantastycznych wyzwań i wydarzeń, spotkań, warsztatów, wystaw, koncertów oraz szkoleń. Pełen cudownych książek i wspaniałych aktywnych czytelników oraz użytkowników .

Utworzono dnia 02.01.2023, 15:50

NASZA PLACÓWKA

Z życia Biblioteki [Film]

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2023
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 55

W poprzednim tygodniu: 56

W tym miesiącu: 39

W poprzednim miesiącu: 274

Wszystkich: 9041