Filia Lubstów 03.04.2019

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI W LUBSTOWIE

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci. Święto ustanowiono w 1967 roku- w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Ch. Andersena (ur. 2 kwietnia 1805 roku). Od tej pory, co roku gospodarzem tego wydarzenia jest inne państwo. Rok 2019 przypadł Litwie. Wzorem wielu państw oraz instytucji promujących czytelnictwo Biblioteka oraz Przedszkole w Lubstowie włączyły się w/w akcję. Celem jej jest rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Przedszkolaki obejrzały wystawę książek, przygotowaną specjalnie dla nich. Posłuchały mądrej i wzruszającej baśni o braku tolerancji dla odmienności H.Ch. Andersena pt. „Brzydkie kaczątko” oraz prowadziły burzliwą dyskusję o ulubionych postaciach z bajek.