DRAMAT RODZINNY W LUBSTOWIE- FILIA LUBSTÓW

Teatr to jedna z form przekazu literatury. Mając to szczęście, że na terenie naszej gminy działa Grupa Teatralna „Zmiotka” Filia Biblioteczna w Lubstowie zaprosiła lokalnych aktorów do wystawienia sztuki pt. „Pucz” w miejscowej remizie. Jest to adaptacja słynnego dramatu Sławomira Mrożka pt.”Tango”.

Według Andrzeja Prętnickiego ( autora scenariusza, reżysera, aktora, lidera grupy ): „…tragizm, bezsilność, upadek wartości, rodzinne problemy zawarte w dramacie Mrożka w napisanym przeze mnie scenariuszu zamieniają się w mądrość i doświadczenie…”.

Na widowni zasiadła młodzież ZSP w Lubstowie oraz Gimnazjum w Mąkolnie, która rewelacyjnie poradziła sobie z odbiorem, tak trudnej i nowatorskiej sztuki.

Podziękowania dla pań ze szkół w Lubstowie i Mąkolnie, szczególnie dla pani Katarzyny Zielke.

Dziękujemy KGW oraz OSP w Lubstowie za użyczenie sali.

Lubstów dołączył do Sompolna w temacie rozbudzonego apetytu na teatr!